Uutiset (muokattu 20.1. 18:05) Kiuruvesi-lehti

Ylä-Savon ammattiopistosta valmistuneet kiuruvetiset

Ylä-Savon ammattiopistosta valmistuneet kiuruvetiset.

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Laurila Niklas Samuel, Mokeev Oleg, Svärd Väinö Juhani.

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:
Kärkkäinen Juha Kalle Ilmari.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja:
Korhonen Joni Markus Tapani, Nuutinen Juhamatti Johannes,Puustinen, Juho-Pekka Aarne, Rantonen Tuomas Taneli.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja:
Hakala Tuomas Aukusti, Humaloja Ella Katri Maria,Kärkkäinen Markus Mikael,Niskanen Juho Eero Aleksi.

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppä-hitsaaja:
Kainulainen Jere Israel.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:
Lind Juho Aleksis, Karjalainen Joonas Vilhelmi, Kastarinen Eetu Topi Oskari, Rantonen Jouni Samuel.

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:
Huttunen Jesse Keijo Antero, Hyvärinen Aaro Ville-Markus,Kääriäinen Juhamatti Petteri, Lappalainen Joona Petteri.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Harmaala Jani Olavi, Jarva Tero Iisakki, Kumpulainen Jasmin Sisko Johanna, Kumpulainen Joni Markus Tapani, Piippo Nuutti Jere Alfred.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Kärkkäinen Kosti Matti Mikael, Malkki Nino Emanuel, Pietikäinen Perttu Juhani, Rajakangas Sami Vili Oskari, Remes Petteri Joona Mikael, Tikkanen Antti Johannes,Väisänen Vili Eemeli.

Puualan perustutkinto, puuseppä:
Rönkkö Tatu Teemu Santeri.

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:
Pehkonen Mirka Maarit Emilia.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:
Kortelainen Marika Tellervo, Pennanen Mia Emilia, Sivonen Henna Maarit Kristiina.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:
Lappalainen Antti Matias, Lappalainen Joona Petteri,Lappalainen Paavo Henrik, Pennanen Susanna Wilhelmiina, Riikonen Riitta-Kaisa Anniina, Tikkanen Heikki Juho Pekka.

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja:
Knuutinen Maria Laura Karoliina, Kärkkäinen Jenni Maria, Niiranen Sanni Susanna.

Hotelli-, ravintola-, cateringalan perustutkinto, kokki:
Laaksorinne Meri Tuuli,Laukkanen Tommi Juhani, Niiranen Nina Marika Anniina.

Hotelli-, ravintola-, cateringalan perustutkinto, tarjoilija:
Kärkkäinen Noora Johanna, Laukkanen Eeva-Liisa Anneli, Piippo Janina Nea Emilia.

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:
Pesonen Joonas Petteri.

Käsi- ja taideteollisuusden perustutkinto, artesaani:
Hyvärinen Elisa Mariella.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Kejonen Jenna Karoliina, Makkonen Mira Kristiina.

Ammatillisen peruskoulutuksen ohjaava ja valmistava koulutus 20-40 ov:
Kortelainen Jesse Aleksi.

Valmentava ja kuntouttava opetus ja ohjaus:
Kärkkäinen Anu Pauliina.

Oppisopimus/startti: Kopsa Heidi Susanna.